Naturalne środki na zaburzenia erekcji

Naturalne środki na zaburzenia erekcji

W zachodnim Iranie i innych częściach Bliskiego Wschodu niektórzy mężczyźni siłą uderzają w swoje penisy, aby wytworzyć silniejsze erekcje.

„Słyszymy wiele rzeczy” mężczyźni będą próbowali leczyć zaburzenia erekcji, powiedział dr Landon Trost, szef andrologii i niepłodności męskiej w klinice Mayo w Rochester, Minn. „To jest prawdopodobnie najbardziej brutalne.”

Ciała chrząszczy pęcherzowych znane jako hiszpańskie muchy i wyciągi z drzewa ginkgo biloba są prawdopodobnie najbardziej znanymi ludowymi remediami na zaburzenia erekcji Ale nie są one jedynymi.

Czasopismo International Society for Sexual Medicine niedawno recenzja składników znalezionych w top-selling „nutraceuticals” – kategoria, która obejmuje suplementy diety i herbaty ziołowe – promowane jako leki na problemy z erekcją.

Jak zauważają autorzy, konsumenci mają do czynienia z „zawrotną gamą dostępnych formuł i niewielką regulacją w zakresie dawkowania, czystości i składników tych produktów”.

W rzeczywistości, niektóre nutraceutyki sprzedawane jako leki na problemy z erekcją. zawierają ukryte ślady leków na receptę. Zwiększa to szanse, że konsumenci uznają je za skuteczne, ale także zwiększa niebezpieczeństwo dla mężczyzn z chorobami układu krążenia lub tych, którzy przyjmują azotany na receptę.

„To zwykle jest Dziki Zachód od terapii”, powiedział Trost. „Bardzo trudno jest dostać coś, co nie jest sfałszowaną Viagrą.”

Nutraceutyki nie wymagają zatwierdzenia przez Food and Drug Administration lub innych organów regulacyjnych, co ułatwia producentom dotarcie do konsumentów z ich produktów przed wykryciem problemów bezpieczeństwa. Pomimo wielokrotnych ostrzeżeń ze strony organów regulacyjnych, sprzedaż nutraceutyków gwałtownie wzrosła.

W międzyczasie nawet bezpieczne i wolne od farmaceutyków zabiegi na poprawę erekcji. niekoniecznie działają z powodów, które podejrzewają konsumenci, powiedział dr Ryan Berglund, adiunkt chirurgii i onkologii urologicznej w klinice w Cleveland.

„Jeśli dam ci pigułkę cukrową, jest 20-30% szans, że to zadziała”, powiedział. „Co prawda, to nie w porządku z mojej strony, że całkowicie to odrzucam. Po prostu nie sądzę, że te metody zostały poddane rygorystycznej ocenie naukowej.”

Autorzy artykułu w Międzynarodowym Towarzystwie Medycyny Seksualnej postanowili dokonać przeglądu istniejącej literatury medycznej na temat składników powszechnie występujących w lekach nutraceuticals.

Oto niektóre z ich kluczowych zastosowań:

Czerwony żeń-szeń

Najczęstszym składnikiem wśród popularnych suplementów zdrowia seksualnego jest ekstrakt, który zwiększa produkcję tlenku azotu, a w rezultacie może zwiększyć przepływ krwi do tkanki erektalnej zwanej ciałem jamistym. Podczas gdy żeń-szeń „wydaje się być dobrze tolerowany, przystępny cenowo i dość bezpieczny, nie ma obecnie wystarczających dowodów jakości skuteczności, aby polecić go jako pierwszą linię terapii dla poprawy erekcji. Takim suplementem wydaje się być Erogen X – http://www.zdroweszpitale.pl/erogen-x/. Wraz z naturalnym składem szybko przynosi poprawę wzwodu.

Rogaty chwast koziołek

Wyciąg z rośliny Epimedium, nie został dobrze zbadany u ludzi. Toksyczność jest rzadka i na ogół łagodna. „Pomimo obiecujących badań na zwierzętach,” „nie ma dowodów na poprawę zdrowia seksualnego u ludzi.”

Fenugreek

Znany również jako „methi”, kozieradka pochodzi z rodziny roślin Fabaceae. W jednym z podwójnie ślepych, kontrolowanych placebo badań klinicznych z 60 mężczyzn, kozieradka przyniosła znaczne zwiększenie „seksualne podniecenie i orgazm domeny”, wśród innych korzyści, nie doświadczając jednocześnie żadnych zdarzeń niepożądanych. „Dalsze badania kliniczne na ludziach z pewnością wydają się warte zachodu”, zauważają autorzy, „zanim polecą je mężczyznom”.

Maca

To warzywo korzeniowe jest używane dla męskiego zdrowia seksualnego od dziesięcioleci, twierdzą autorzy, ale jest mało badane u zwierząt. Autorzy twierdzą, że suplementy Maca wydają się bezpieczne, ale biorąc pod uwagę „ograniczone twarde dowody” na to, że poprawiają zdrowie seksualne, autorzy nie zalecają go do rutynowego stosowania.

Dehydroepiandrosteron

Naturalnie występujący steryd produkowany w nadnerczach, był przedmiotem co najmniej dwóch randomizowanych, kontrolowanych badań – jedno z nich wykazało pozytywne efekty. „Nadal brakuje danych dotyczących skuteczności w leczeniu problemów ze zdrowiem seksualnym” – podsumowują autorzy.

Ginkgo biloba

Promowany jako leczenie wielu schorzeń, w tym nadciśnienia tętniczego i demencji Alzheimera, był szeroko badany jako leczenie zaburzeń potencji. Wyniki były jednak zróżnicowane. „Nie ma przekonujących danych klinicznych potwierdzających jego rutynowe stosowanie u mężczyzn z problemami z seksem, stwierdzają autorzy.

Yohimbine

Pochodząca z afrykańskiego drzewa johimbe, johimbina „jest jednym z bardziej obiecujących naturalnych produktów do leczenia zaburzeń seksulanych, piszą autorzy. Badania „wykazały poprawę funkcji erekcji z niską częstością występowania działań niepożądanych”. Nadal, autorzy piszą, johimbina nie został jeszcze przetestowany obok pierwszej linii farmaceutycznych, takich jak Viagra, więc nie powinno się „być traktowane jako pierwszy wybór terapeutyczny linii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *