Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji jest zdefiniowany jako gdy człowiek nie jest w stanie mieć zadowalający związek z powodu niemożności mieć erekcji lub utrzymać go przez wystarczający okres czasu. Częsty problem wśród mężczyzn powyżej 50 roku życia (szacunkowo 50% z nich), ale jakie są przyczyny zaburzeń erekcji? Dlaczego problem występuje?

Istnieje wiele wyzwalaczy i często jest ich więcej niż jeden. Męska erekcja jest wynikiem mechanizmów naczyniowych, endokrynnych i nerwowych. Oznacza to, że mózg, hormony i krążenie muszą działać razem, aby erekcja miała miejsce. Nierzadko mówi się o różnych typach zaburzeń erekcji, w ścisłej korelacji z przyczynami.

Zaakceptuj problem (i aby naprawdę to zrobić, powinieneś nauczyć się rozmawiać ze swoim partnerem!) i omówić go z lekarzem. W ten sposób można prześledzić przyczynę i rozwiązać problem. Jest to bardzo ważne, aby mieć satysfakcjonujące życie seksualne i czasami rozwiązanie jest naprawdę w zasięgu ręki!

Kiedy ciało przeszkadza

Widzieliśmy, że przyczyny zaburzeń erekcji i tym samym impotencja może być bardzo wiele. Nawet jeśli jest dużo emocji, ciało może nie współpracować i dlatego nie pozwala penisowi osiągnąć rozsądnego poziomu sztywności.

Do najczęstszych przyczyn fizycznych należą ogólne problemy z krążeniem, ale także choroby serca lub zablokowane naczynia krwionośne. Zaburzenia erekcji mogą być również spowodowane wyższym ciśnieniem krwi, otyłością lub cukrzycą. Zazwyczaj lecząc podstawowy problem, życie seksualne wraca do normy, a Ty również chronisz swoją osobę przed ewentualnymi komplikacjami swojego problemu.

Fizyczne przyczyny jeszcze się nie skończyły. Tak, ponieważ zaburzenia erekcji są często związane z określonymi chorobami, takimi jak zespół metaoboliczny, choroba Parkinsona, udar mózgu, uszkodzenie rdzenia kręgowego lub stwardnienie rozsiane.

Może to być również stan anatomiczny, taki jak choroba Peyroniego, która prowadzi do rozwoju tkanki bliznowaciejącej w penisie.

Kiedy hormony szaleją

Hormony regulują nasze życie w pewien sposób. Mała zmiana hormonalna wystarczy, aby zmienić nasz nastrój i ciało! Zdarza się to zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zaburzenia erekcji mogą znaleźć swoje „dlaczego” również w tej konkretnej dziedzinie. Na przykład, może być, że testosteron jest niski, że cierpisz na niedoczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy (tj. gdy tarczyca działa mało lub zbyt dużo). Choroba Cushinga, stan spowodowany zbyt dużą ilością kortyzolu produkowanego przez kortyzol z powodu gruczolaka przysadki mózgowej, który wydziela hormon adrenokortykotropowy, jest również wymieniony w tym kontekście.

Leki i inne, możliwe przyczyny zaburzeń erekcji

Również nadmierne stosowanie niektórych leków może powodować zaburzenia erekcji, nawet jeśli problem ma tendencję do przejścia z przerwania leczenia lub po prostu modyfikując go tak, aby nie mieć już tych skutków ubocznych.

Jeżeli sięgasz już po leki lub suplementy to koniecznie wybieraj takie, które mają działanie poprawiające jakość twojej erekcji. Dlaczegoby nie przeczytać artykułu „Casanova – opinie, forum, cena, gdzie kupić, skład kropli, Allegro” i nie zacząć już dziś poprawiać swojego życia seksualnego?

Leki „inkryminowane” obejmują na przykład leki przeciwdepresyjne, przeciwprzeciążeniowe, przeciwpsychotyczne i moczopędne. Niektóre zabiegi przeciwko rakowi gruczołu krokowego i inne w celu powiększenia gruczołu krokowego mogą również prowadzić do tego efektu ubocznego.

Wreszcie, palenie tytoniu, nadużywanie narkotyków i alkoholizm są również potencjalnymi przyczynami zaburzeń erekcji.

Przyczyny psychologiczne

Wreszcie, nie możemy zapomnieć o przyczynach psychologicznych! Niektórzy mężczyźni przypisują winę za zaburzenia erekcji wyłącznie czynnikom fizycznym, nie akceptując pomysłu, że umysł może wyciągnąć ten „zły żart” na nich. Mózg odgrywa dominującą rolę, jeśli chodzi o erekcję. Różne rzeczy, takie jak nadmierny stres, ale także sytuacje depresji i lęku, mogą wpływać na pobudzenie seksualne i uczucia. Szczególnie męczące dni, zakłopotanie, trudności w komunikowaniu się, poczucie niepokoju, które może spowodować związek z nowym partnerem.

Innym razem jednak przyczyny zaburzeń erekcji w dziedzinie psychologii mogą wynikać z niedawnych lub starych urazów, takich jak wykorzystywanie seksualne. Albo niestabilne stany zdrowia psychicznego.

Wnioski

Jak widzimy, mogą istnieć różne przyczyny i w zależności od nich lekarz będzie musiał znaleźć rozwiązanie. Czasami wystarczy wyleczyć chorobę, aby sytuacja w sferze seksualnej powróciła do normy. Innym razem trzeba pracować nad stanem psychicznym i innych, takich jak problemy związane z wiekiem, konieczne jest uciekanie się do dodatkowych metod w celu uzyskania erekcji (np. Viagra) i tym samym zadowalające spotkanie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *