Jak codzienny sen wpływa na potencję?

sen a potencjaKażdy człowiek potrzebuje snu, aby jego organizm poprawnie funkcjonował. Zaleca się, aby dorosła osoba przesypiała 8 godzin dziennie. Niestety obecny styl życia sprawia, że doba dla wielu jest za krótka i wiele spraw załatwiają kosztem właśnie wypoczynku. Póki jest się młodym, to nie odczuwa się aż tak dużego zmęczenie i konsekwencji. Jednakże z roku na rok może być coraz gorzej. Nie można w takim razie się dziwić, że już 30latkowie mają zawały serca i wiele innych schorzeń. Właśnie jednym z nich są zaburzenia erekcji.

Co ma sen wspólnego z seksem?

Oprócz tego, że obie czynności przeważnie robi się w łóżku, to rzeczywiście sen i seks idą ze sobą parze. Brak tego pierwszego w łatwy sposób prowadzi do obniżenia libido. Organizm, który nie odpoczywa, również nie regeneruje się. Nie można, więc oczekiwać, że będzie gotowy w każdym czasie i momencie na miłosne harce. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, chociaż panie rzeczywiście uchodzą za te, które częściej powołują się na zmęczenie, aby wymigać się od współżycia. Przynajmniej takie krążą historię, ale prawdopodobnie nie ma na to naukowych dowodów. Chociaż amerykańscy naukowcy znają odpowiedź na każde nurtujące ludzkość pytanie, więc kto wie..

Co zrobić, aby przywrócić libido na odpowiedni poziom?

Po pierwsze to regularnie i wystarczająco długo sypiać. Nie chodzi o to, aby w tygodniu spać po 5 godzin, a weekend odsypiać i spędzać w łóżku 12 godzin. Ważna jest tu konsekwencja, czyli minimum 7 przespanych godzin każdego dnia. Poza tym warto przed stosunkiem odrobinę się rozgrzać lampką czerwonego wina. Ten wytrawny trunek skutecznie usprawnia krążenie krwi, a to zarówno pozytywna informacja dla męskiego członka jak i żeńskiej waginy. Narządy płciowe lepiej reagują na bodźce, jeśli są odpowiednio ukrwione. Ponadto istnieje wiele afrodyzjaków, które wspomogą miłosnym uniesieniom dojść do szczęśliwego finału. W zależności od pory roku można postawić na szparagi, ostrygi czy truskawki.

Sen jest ważna na pracę całego organizmu, nie tylko na stosunek seksualny. Dlatego nie warto go zaniedbywać. Może to prowadzić do wielu poważnych chorób. Bagatelizowanie odpoczynku prędzej czy później odbije się na zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *