Czy małżeństwo bez seksu może działać?

Najpierw znajdujemy miłość, potem się pobieramy, a potem żyjemy satysfakcjonującym okresem seksualności. Potem częstotliwość naszych czynności seksualnych spada” może się nawet zdarzyć, że całkowicie przestaniemy się kochać. Twój mąż odwraca się do ciebie plecami w łóżku. Leżysz obok niego i chcesz, żeby był cicho i zastanawiał się, czy to normalne. Czas mija. Zaczynasz interesować się innymi mężczyznami. Jesteś w związku, ale śpisz sam. Rozważasz opuszczenie go, ale w końcu zdecydujesz się zostać. W końcu jest on nadal twoim najlepszym przyjacielem, a twoja relacja rozwija się na wiele sposobów. Ale czy jesteś szczęśliwy?Czy małżeństwo bez seksu może działać

Małżeństwa bez seksu są bardziej powszechne niż można by sądzić, a wiele z nich to szczęśliwe związki zawodowe. Możecie być jedną z tych par i nie uprawianie seksu nie musi być dla was problemem.

Przestań! Możesz powiedzieć: „Czy stosunki seksualne nie są elementem, który pozwala ocenić, czy związek się spełnia? Dla specjalisty ds. stosunków seksualnych i relacji, odpowiedź „nie” może wydawać się herezją, kiedy niekoniecznie jest to konieczne.

Jako psycholog i seksuolog, rozmawiam z ludźmi o ich życiu seksualnym, trudnym temacie, a nawet tabu. Zawsze mówię, że kiedy pary nie zgadzają się co do swojego życia seksualnego, może to powodować problemy. Ważne jest, aby rozmawiać o wszelkich nieporozumieniach i czy oboje chcecie, aby pasja seksualna była priorytetem. Jednak z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli ludzie wstydzą się mówić o swoim życiu seksualnym, to jeszcze bardziej niechętnie przyznają, że nie mają życia seksualnego” i że dobrze sobie radzą. Dlatego też dla niektórych par aktywność seksualna nie jest ważna i powinny one przestać się o nią martwić.

Jeśli Twój partner ma problemy z erekcją poszukaj pomocy na stronię znaneleki, gdzie dostępne są suplementy na potencje i nie tylko.

Pojęcie „normalności” musi zostać zakwestionowane.

Małżeństwo bezpłciowe nie ma jednej definicji. Dla niektórych ekspertów związek osób bezpłciowych waha się od braku związków do mniej niż 10 związków rocznie. Naukowcy szacują, że 10% do 20% północnoamerykańskich par jest całkowicie bezpłciowych. W praktyce trudno jest dokładnie oszacować liczbę usatysfakcjonowanych par, które mają niewielki lub żaden stosunek seksualny, ponieważ, jak wskazuje terapeuta seksualny Bianca Rucker z Vancouver, eksperci słyszą tylko od niezadowolonych osób. W mojej praktyce leczyłam pary w każdym wieku, które nie uprawiały seksu w ciągu roku, kilku lat, a nawet dziesięcioleci.

Musimy przyznać, że żyjemy w świecie, w którym chcemy wszystkiego, teraz (lub lepiej, wczoraj): miłości, seksu, wielkich dzieci, nagradzającej pracy i ciała, które pozostaje wiecznie twarde. Społeczeństwo nęka nas obrazami seksualnymi, nieświadomie przekonując nas, że wszyscy inni kopulują jak króliki i że jesteśmy porażkami, jeśli jesteśmy inni. Ale pomyślmy o tym. Aktywność seksualna była pierwotnie grą dla młodzieży, której celem była prokreacja i przyjemność, zastąpiona innymi zajęciami w miarę starzenia się. To normalne, że z czasem apetyt seksualny spada.

Pary, które szukają pomocy w rozwiązaniu problemu braku seksu, wierzą, że chcą utrzymać pasję seksualną. Jednak niektórzy ludzie szukają pasji tylko dlatego, że wierzą, że „powinni” jej chcieć. Jeśli stosunek seksualny z partnerem jest niewielki lub nie ma go wcale, powinieneś zadać sobie pytanie, czy chcesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany w swojej sytuacji. Być może tak nie jest. Często spotykam się z pacjentami, którzy odczuwają ulgę w nauce, że życie seksualne o niskiej intensywności niekoniecznie jest problemem.

Bez względu na to, czy jesteś żonaty czy samotny, niektórzy ludzie mają niski poziom libido; mogą chcieć, aby wszystko się zmieniło lub idealnie zaadaptowało. Ale czy niskie libido jest zaburzeniem psychicznym, które należy rozwiązać? Według Diagnostycznego i Statystycznego Podręcznika Zaburzeń Psychicznych, brak apetytu seksualnego jest zaburzeniem. Jednakże, zdaniem ekspertów w tej dziedzinie, zaburzenie powinno być określane jako zaburzenie tylko wtedy, gdy problem powoduje niepokój lub zakłócenie. Innymi słowy, jeśli Twój niski libido nie przeszkadza Ci, czy jesteś samotny, czy mieszkasz z kimś, kto akceptuje sytuację, nie masz problemu. Jednak większość ludzi, którzy mówią „nie” seksowi i rezygnują z aktywności seksualnej, nadal ma zdrowe i typowe ludzkie potrzeby w zakresie kontaktu, przytulania i intymnych powiązań emocjonalnych; po prostu nie kojarzą aktywności seksualnej ze szczęściem.

Przeczytaj również teskt: Co zrobić kiedy płomień w łóżku zaczyna gasnąć?

Jeśli aktywność seksualna twojej pary nie jest zbyt intensywna, należysz do jednej z trzech poniższych kategorii:

Oboje chcecie obudzić swoje libido.

Jeśli zarówno chcesz aktywności seksualnej, aby być częścią związku ponownie i chcesz ponownie rozpalić ogień w swoim życiu seksualnym, jest to możliwe, aby odzyskać pasję z pomocą terapeuty. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że po długim okresie abstynencji seksualnej będzie to trudne, ale możliwe, rozbudzić pasję. Aby rozpocząć proces, można zdecydować się rozważyć swoje życie seksualne jako hobby i zarezerwować czas na seks. Podczas gdy rozwiązanie może być proste dla niektórych (para, z którą pracowałem, postanowiła założyć zamek na drzwiach swojego pokoju i stwierdziła, że byli znacznie odważniejsi, wiedząc, że ich dzieci nie mogą ich zaskoczyć!

Jeden z partnerów twojej pary cierpi na abstynencję.

Jeśli jesteś zadowolony z sytuacji, ważne jest, aby sprawdzić z partnerem, czy jest ona taka sama. Podchodzić do tematu delikatnie. Kiedy temat tabu jest już na stole, jeśli zdecydujesz się za obopólną zgodą na utrzymanie stanu rzeczy, drażliwa kwestia może pozostać, a nawet zostać oswojona. Chociaż jest możliwe, że jeden z was może czasami cierpieć z powodu tej sytuacji, zrozumiecie również, że wasze małżeństwo przynosi wiele korzyści dla was obojga. Innymi słowy, kochanie się i utrzymywanie dobrych relacji niekoniecznie idą w parze i można zdecydować, że bliskość przemocy, a nawet abstynencja, jest kompromisem dla bardzo satysfakcjonującego partnerstwa pod wieloma innymi względami. Jeśli jednak ktoś z Was przyzna, że brakuje mu intymnego kontaktu, będzie musiał znaleźć inne rozwiązania niż seksualne, aby przezwyciężyć problem. Na przykład, czy próbujecie zbliżyć się i dać sobie nawzajem fizyczną przyjemność? Pracowałem z parą, której partnerzy dali sobie nawzajem masaże, aby stworzyć fizyczną więź.

Abstynencja nie jest problemem dla was obojga.

Należysz do trzeciej kategorii, jeśli nie uprawianie seksu nie jest poważnym problemem dla was obojga. Twoje libido naturalnie zmniejszył się w czasie lub być może nigdy nie były bardzo seksualnie przyciągnął do partnera. Przecież ludzie spotykają się ze sobą z wielu złożonych powodów, nie tylko po to, by uprawiać seks.

Jak mówi Bianca Rucker: „Nie ma nic złego w nie uprawianiu seksu. Jeśli aktywność seksualna jest jednym z bardzo specyficznych elementów małżeństwa, niektóre pary mogą być bardzo blisko siebie i mieć uczucia, bez kochania się”.

W końcu miłość to bardzo osobista koncepcja. Czy jesteś bardzo lub umiarkowanie aktywny seksualnie, czy wolisz przytulanie i abstynencję, bycie szczęśliwym jest tym, co naprawdę ma znaczenie. Będziesz musiał znaleźć różne sposoby na miłość do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *